Charlotte Köhler Prijs en Stipendium

Winnaars Charlotte Köhler Stipendium

2020: Eva Jansen Manenschijn

  • Werk: Niemandsland en Dubbelgangers
  • Genre: Toneel
  • Bedrag: € 5.000,-

2019: Simone Atangana Bekono

  • Werk: Hoe de eerste vonken zichtbaar waren
  • Genre: Poëzie
  • Bedrag: € 5.000,-

2018: Nina Polak

  • Werk: Gebrek is een groot woord en We zullen niet te pletter slaan
  • Genre: Proza
  • Bedrag: € 5.000,-

2017: Enne Koens

  • Werk: oeuvre
  • Genre: Jeugdliteratuur
  • Bedrag: € 5.000,-

2016: Jan Sietsma

  • Werk: Athenaeum. fragmenten, essays en kritieken. Friedrich Schlegel
  • Genre: Vertalingen
  • Bedrag: € 5.000,-

2015: Michael Bijnens

  • Werk: onder meer: De onzichtbare man, La Linea, Valley of Saints
  • Genre: theater
  • Jury: Berthe Spoelstra, Sara van der Kooi, Rik van den Bos
  • Bedrag: € 5.000,-

2014: Mischa Andriessen

  • Werk: in het bijzonder de bundel Huisverraad
  • Genre: poëzie
  • Jury: Jeroen Dera, Elma van Haren en Erik Lindner
  • Bedrag: € 7.000,-

2013: Joost de Vries

  • Werk: Clausewitz en De republiek
  • Genre: proza
  • Jury: René Appel, Jann Ruyters en Robbert Welagen
  • Bedrag: € 7.000,-

2012: Derk Visser

  • Werk: Patchouli, Patatje Oorlog, Landjepik en Prikkeldraad
  • Genre: jeugdliteratuur
  • Jury: Helma van Lierop, Bas Maliepaard en Marco Kunst
  • Bedrag: € 7.000,-

2011: Arieke Kroes

  • Werk: met name Afscheid van Barcelona (Antonio Soler)
  • Genre: vertaling proza
  • Jury: Marijke Emeis, Ria van Hengel en Gea Schelhaas
  • Bedrag: € 7.000,-

2010: Rik van den Bos

  • Werk: Berm, Fietsen en Wij zijn grijs gebied
  • Genre: toneel
  • Jury: Rob de Graaf, Nirav Christophe en Alexandra Koch
  • Bedrag: € 7.000,-

2009: Arnoud van Adrichem

  • Werk: Vis
  • Genre: poëzie
  • Jury: Janita Monna, Gaston Franssen en Henk van der Waal
  • Bedrag: € 7.000,-

2008: Robbert Welagen

  • Werk: Lipari en Philippes middagen
  • Genre: proza
  • Jury: Thomas Verbogt, Daniëlle Serdijn en Martine Cuyt
  • Bedrag: € 7.000,-

2007: Marco Kunst

  • Werk: Gewist
  • Genre: jeugdliteratuur
  • Jury: Herman Verschuren, Mirjam Noorduijn en Mirjam Oldenhave
  • Bedrag: € 7.000,-

2006: Trijne Vermunt

  • Werk: met name De Afrikaanse kust (Rodrigo Rey Rosa)
  • Genre: vertaling proza
  • Jury: Peter Bergsma, Barber van de Pol en Kees Mercks
  • Bedrag: € 7.000,-

2005: Anouk Saleming

  • Genre: jeugdtheater
  • Jury: Suzanne van Lohuizen, Bart Deuss en Daniëlle Wagenaar
  • Bedrag: € 7.000,-

2004: Bart Meuleman

  • Werk: Hulp
  • Genre: poëzie
  • Jury: Ruben van Gogh, Remco Ekkers en Neeltje Maria Min
  • Bedrag: € 7.000,-

2003: Ton Rozeman

  • Werk: Intiemer dan seks
  • Genre: proza
  • Jury: Thomas Verbogt, Tomas Vanheste en Manon Uphoff
  • Bedrag: € 7.000,-

2002: Yvonne Jagtenberg

  • Werk: met name Een bijzondere dag en Mijn konijn
  • Genre: jeugdliteratuur
  • Jury: Harry Geelen, Ted van Lieshout en Selma Noort
  • Bedrag: € 7.000,-

2001: Esther Gerritsen

  • Werk: Gras, ½ Overkill, Huisvrouw en haar toneelbewerkingen Bad Angel naar Shakespeares Love’s Labour’s Lost en Verschrikkelijk Boom naar Goethes Die Leiden des jungen Werthers
  • Genre: toneel
  • Jury: Dorine Cremer, Kester Freriks en Daphne Meijer
  • Bedrag: ƒ 15.000,-

2000: Maarten Elzinga

  • Werk: poëzievertalingen van Les Murray (De slabonenpreek, Meulenhoff) en Maurice de Guérin (De bacchanten, Wagner & Van Santen)
  • Genre: vertalingen poëzie
  • Jury: Martin de Haan, K. Michel en Gerard Rasch
  • Bedrag: ƒ 15.000,-

1999: Nausicaa Marbe

  • Werk: Mândraga
  • Genre: prozadebuut
  • Jury: Alle Lansu, Vonne van der Meer en Ger Verrips
  • Bedrag: ƒ 15.000,-

1998: Arnon Grunberg

  • Werk: De troost van de slapstick
  • Genre: essays
  • Jury: Anneke Brassinga, Stephan Sanders en Xandra Schutte
  • Bedrag: ƒ 15.000,-

1997: Arno Bohlmeijer

  • Werk: oeuvre
  • Genre: jeugdliteratuur
  • Jury: Lieke van Duin, Hans Hagen en Marijke Troelstra
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1996: Ilse Starkenburg

  • Werk: Verdwaald ontwaken en Afspraak met een eiland
  • Genre: poëzie
  • Jury: Ed Leeflang, Neeltje Maria Min en Rob Schouten
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1995: Kader Abdolah

  • Werk: De meisjes en de partizanen
  • Genre: allochtone literatuur
  • Jury: Vernie A. February, Henk Romeijn Meijer en Wanda Reisel
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1994: Karim Traïdia

  • Werk: scenario van zijn film LIJDENSWEG
  • Genre: film- of tv-scenario
  • Jury: Willem Capteyn, Piet Geelhoed en Joyce Roodnat
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1993: Marie Kessels

  • Werk: Een sierlijke duik
  • Genre: (verhalend) proza
  • Jury: Nop Maas, Helga Ruebsamen en Alice Toledo
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1992: Huberte Vriessendorp

  • Werk: vertalingen van de kinderboeken van Roald Dahl
  • Genre: vertaling jeugdliteratuur
  • Jury: Dolf Verroen, Greta Kilburn en Mariolein Sabarte Belacortu
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1991: Laurens Spoor

  • Werk: vertalingen van Racines toneelstuk Brittanicus
  • Genre: vertaling toneel
  • Jury: Hanna Bobkova, Hans Croiset en Nelleke van Maaren
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1990: Stephan Sanders

  • Werk: Gemengde ervaring, gemengde gevoelens
  • Genre: essays
  • Jury: Nicolaas Matsier, Herman Verhaar en Maarten van Buuren
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1989: Ted van Lieshout

  • Werk: zijn kinderboeken, en in het bijzonder zijn dichtbundels
  • Genre: kinderboeken
  • Jury: Imme Dros, Veronica Hazelhoff en Toin Duijx
  • Bedrag: ƒ 10.000,-

1988: Rogi Wieg

  • Werk: De zee heeft geen manieren
  • Genre: poëzie
  • Jury: Kees Fens, Hanny Michaelis en Jan Eykelboom
  • Bedrag: ƒ 10.000,-